Leden 2016

Sněží, sněží...

22. ledna 2016 v 15:48 | Joe Black |  Recenze
SNĚŽÍ, SNĚŽÍ...
John Green, Lauren Myracleová, Maureen Johnsonová
Překlad: Veronika Volhejnová

Čteno: 24.12. - 31.12. 2015

Vánoční trojice povídek nejen pro chladné večery.

ZASNĚŽENÝ EXPRES (Maureen Johnsonová) je příběh 16 leté Jubilee, která musí jet k prarodičům poté, co její rodiče zavřou do vězení při potyčce během nakupování vánoční vesničky. Na své cestě však potká kluka Stewarta, se kterým si nečekaně padnou do noty... Jubilee si pak uvědomí, že vztah, který má možná není až tak idylický, jak si představovala. A nová láska je možná blíž, než si myslí...

Druhá povídka VÁNOČNÍ ZÁZRAK z pera Johna Greena se odehrává v Gracetownu, poblíž kterého zastavil vlak z první povídky. Trojice přátel - Tobin, jeho nejlepší kamarádka přezdívaná Věvoda a korejský kamarád JT - se vydává na cestu do Waffle House, kde skončila skupina roztleskávaček ze zastaveného vlaku. Cesta autem zasněženou silnicí z Gracetownu do Waffle House může být zrádná a než tam dojedou, čeká je hodně překvapení. A Tobin si uvědomí, že ten, kdo ho miluje je mu blíž, než si myslí... (Aneb pod svícnem bývá největší tma.)

"Já zapomněl, že Waffle House je jako nohy Lindsay Lohan - je tam pořád otevřeno."

"Veselé Vánoce, blbštajni!" (John Green: Vánoční zázrak)


Třetí povídka ARCHANDĚL PRASÁTEK od Lauren Myracleové vypráví příběh Addie, která pracuje ve Starbucks, řeší svůj rozchod/nerozchod s klukem Jebem a má kamarádky Dorrie a Tegan. Pro Tegan má vyzvednout hrnečkové domácí prasátko, což se neobejde bez drobných komplikací. V závěru povídky se ve Starbucks sejdou všichni, kteří se vyskytli v předchozích povídkách a tím se všechny příběhy uzavírají...

Vítejte ve Vánocích, CA

22. ledna 2016 v 14:38 | Joe Black |  Citáty
Ben se ke mně nakloní a já zvednu hlavu a čekám a čekám... když vtom nás najednou vyruší Santa. Tohle je všechno na ho ho ho.

(Kiersten Whiteová: Vítejte ve Vánocích, CA, z knihy Dárek z pravé lásky)

Váš záskok za Santu

18. ledna 2016 v 21:47 | Joe Black |  Citáty
"Ahoj Santo." Vejde do obýváku a sjede mě pohledem. Nejsem zvyklý na to, aby si mě takhle zkoumavě prohlížela dvanáctiletá holka. "Netuším, jaký sexuální služby ti za tohleto brácha slíbil, ale to nemyslíš vážně. Vypadáš jako vyjebanej trotl."

(David Levithan: Váš záskok za Santu, z knihy Dárek z pravé lásky)

Harry Potter a Kámen mudrců

17. ledna 2016 v 21:37 | Joe Black |  Citáty
Od toho okamžiku však byli s Hermionou Grangerovou kamarádi. Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi, a omráčit horského trolla, vysokého dvanáct stop, k takovým věcem určitě patří.

---

"Ty tedy myslíš, že Kámen bude v bezpečí jen tak dlouho, dokud Quirrell vydrží Snapeovi vzdorovat?" zeptala se Hermiona vyděšeně. "Tak to máme příští úterý po Kameni," řekl Ron.

(J.K. Rowlingová: Harry Potter a Kámen mudrců)

Andílci ve sněhu

11. ledna 2016 v 15:15 | Joe Black |  Citáty
"Byla bys radši výborná v něčem, co máš ráda, nebo výborná v něčem, co miluješ?"

(Matt de la Peña: Andílci ve sněhu, z knihy "Dárek z pravé lásky: Dvanáct zimních políbení")

Vánoční zázrak

11. ledna 2016 v 15:09 | Joe Black |  Citáty
"Já zapomněl, že Waffle House je jako nohy Lindsay Lohan - je tam pořád otevřeno."

---------

"Veselé Vánoce, blbštajni!"

(John Green: Vánoční zázrak, z knihy "Sněží, sněží...")

Physikus

11. ledna 2016 v 15:08 | Joe Black |  Citáty
"Za mých časů chodila každá princezna spát v šest hodin, dokud se nestala královnou. Já sama jsem chodila spát v šest hodin každý večer, dokud mi nebylo pětatřicet, a vůbec mi to neublížilo." Jenna jen užasle zírala. Pak se najednou usmála při pomyšlení, jak se muselo všem v paláci ulevit, když odbila šestá hodina.

---------

Dostala na vybranou: buď do deseti minut opustí město, "nebo uvidí." Snorri si raději nepředstavovala, co by asi viděla, a tak raději odplula.

(Angie Sageová: Příběhy Septimuse Heapa 3. - Physikus)

Město z kostí

11. ledna 2016 v 15:03 | Joe Black |  Citáty
"No klidně si posluž a vystrč hlavu z okna, jestli se ti chce."
Luke se zasmál. "Já jsem vlkodlak, ne zlatý retrívr."

(Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1. - Město z kostí)

O autorovi

9. ledna 2016 v 18:31 | Joe Black
Nejdříve bych se měl představit... Jmenuji se Josef Štaif, již dlouhá léta používám přezdívku Joe Black. Narodil jsem se 16.6.1991 v Plzni, celý svůj život žiju v Chrástu u Plzně. Z chrástecké ZŠ jsem se přes osmileté studium na Gymnáziu Luďka Pika dostal až na Fakultu ekonomickou ZČU v Plzni, kde nyní studuji navazující studium.

Mými hlavními koníčky jsou hudba a knížky. Hudbu provozuji aktivně již mnoho let, konkrétně někdy od roku 1997, kdy jsem začal hrát na sopránovou zobcovou flétnu. Po 3,5 letech jsem z flétny přešel na klarinet, na který jsem hrál dohromady 8 let. Když jsem začal hrát na flétnu, začal jsem zároveň hrát v Lidové muzice z Chrástu, se kterou koncertuji dodnes a na kontě máme 4 CD, 1 DVD a v přípravách je kniha Plzeňských písní s vloženými 2 CD a 1 DVD, naším vedoucím je Vojtěch Kouba. Zároveň od roku 2003, kdy jsem nastoupil na gymnázium, zpívám v Pěveckém sboru Gymnázia Luďka Pika, který založil a vedl Vladimír Růžek, v současné době je sbor pod vedením Miriam Sudkové. Od roku 2007 jsem fanouškem písničkové soutěže Eurovision Song Contest a od roku 2015 jsem prezidentem oficiálního českého fanklubu Eurovize "OGAE Czech Republic", jehož domovským webem je ESCportal.cz.

No a co se knih týče, tak k nim jsem měl vždy blízko, protože mamka je vášnivá čtenářka odjakživa, a tak to netrvalo dlouho a i já jsem si ke čtení našel cestu. Mým oblíbeným žánrem je fantasy, dětská literatura, sci-fi, ale také detektivky. V podstatě můžu číst cokoliv kromě válečné literatury. Doma mám několik stovek knížek, sám jsem je všechny nepočítal, tak možná díky svému blogu mohu knihy očíslovat a zjistíme konečný stav, jednoho dne... :)

V současné době peferuji hlavně nakladatelství YOLI a CooBoo, která se zaměřují na literaturu pro mladé, tzv. young adults, která v sobě zahrnuje fantasy, ale i romance nebo jinak nakombinované žánry (většinou právě třeba fantasy s romancí).

Vítejte na novém blogu

9. ledna 2016 v 18:09 | Joe Black
Ahoj, vítám vás všechny na svém novém blogu, který bude věnovaný knížkám, které mě zajímají, které jsem přečetl, které mám v plánu přečíst nebo které zrovna aktuálně čtu. Kromě knížních novinek budu dávat přehled knih ze svých zásob a jejich hodnocení, pokud jsem je již přečetl...