O autorovi

9. ledna 2016 v 18:31 | Joe Black
Nejdříve bych se měl představit... Jmenuji se Josef Štaif, již dlouhá léta používám přezdívku Joe Black. Narodil jsem se 16.6.1991 v Plzni, celý svůj život žiju v Chrástu u Plzně. Z chrástecké ZŠ jsem se přes osmileté studium na Gymnáziu Luďka Pika dostal až na Fakultu ekonomickou ZČU v Plzni, kde nyní studuji navazující studium.

Mými hlavními koníčky jsou hudba a knížky. Hudbu provozuji aktivně již mnoho let, konkrétně někdy od roku 1997, kdy jsem začal hrát na sopránovou zobcovou flétnu. Po 3,5 letech jsem z flétny přešel na klarinet, na který jsem hrál dohromady 8 let. Když jsem začal hrát na flétnu, začal jsem zároveň hrát v Lidové muzice z Chrástu, se kterou koncertuji dodnes a na kontě máme 4 CD, 1 DVD a v přípravách je kniha Plzeňských písní s vloženými 2 CD a 1 DVD, naším vedoucím je Vojtěch Kouba. Zároveň od roku 2003, kdy jsem nastoupil na gymnázium, zpívám v Pěveckém sboru Gymnázia Luďka Pika, který založil a vedl Vladimír Růžek, v současné době je sbor pod vedením Miriam Sudkové. Od roku 2007 jsem fanouškem písničkové soutěže Eurovision Song Contest a od roku 2015 jsem prezidentem oficiálního českého fanklubu Eurovize "OGAE Czech Republic", jehož domovským webem je ESCportal.cz.

No a co se knih týče, tak k nim jsem měl vždy blízko, protože mamka je vášnivá čtenářka odjakživa, a tak to netrvalo dlouho a i já jsem si ke čtení našel cestu. Mým oblíbeným žánrem je fantasy, dětská literatura, sci-fi, ale také detektivky. V podstatě můžu číst cokoliv kromě válečné literatury. Doma mám několik stovek knížek, sám jsem je všechny nepočítal, tak možná díky svému blogu mohu knihy očíslovat a zjistíme konečný stav, jednoho dne... :)

V současné době peferuji hlavně nakladatelství YOLI a CooBoo, která se zaměřují na literaturu pro mladé, tzv. young adults, která v sobě zahrnuje fantasy, ale i romance nebo jinak nakombinované žánry (většinou právě třeba fantasy s romancí).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama